Reklaminis skydelis
Partneriai
Asociacijos nariams
  2014-06-18 10:47

Birželio 17 d. Klaipėdos pramonininkai į diskusiją „Eurą pasitinkant” pakvietė Lietuvos banko, Ūkio ministerijos ir LPK atstovus. Susitikime dalyvavo ir SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda, kuris pasidalino įžvalgomis, ar pajėgus euras stumtelėti Lietuvos ekonomiką į priekį.

Finansų ekspertas paneigė su euru ar jo įvedimu susijusius mitus.

„Pavyzdžiui, daug kas iki šiol mano, kad euras yra pernelyg menka valiuta bei niekad netaps rimtu konkurentu doleriui. Tačiau jau šiandien 24 procentai pasaulio valiutos atsargų esama eurais, o kai kuriose srityse euras jau šiandien yra užėmęs rimtą vaidmenį“, – sakė G. Nausėda.

Tiems, kas mano, kad Lietuvai dar galbūt reikėtų palaukti su euro įvedimu, t. y. iki tol, kol visiškai atsigaus euro zonos valstybių ekonomika, G. Nausėda priminė, kad Estija šią bendrą Europos Sąjungos valiutą įsivedė 2011-aisiais, kai euras buvo susidūręs su didžiausiomis savo istorijoje problemomis.

„Dažnai dar girdžiu klausimą, kodėl Lietuva skuba įsivesti eurą, kai, pavyzdžiui, tokios valstybės, kaip Didžioji Britanija ar Lenkija to daryti net neplanuoja. Pirmiausiai, reikia įvertinti esamus didžiulius skirtumus tarp mūsų ir šių valstybių. Lietuvos ekonomika yra maža bei labai atvira. Tai reiškia, kad mes esame itin priklausomi nuo valiutos kurso svyravimų. Taip pat mūsų šalyje „euroizacija“ jau yra labai toli pažengusi. Pavyzdžiui, 67 procentai paskolų šalyje yra paimta eurais, kai Lenkijoje – tik 10. Maža to, Lietuva galimybę vykdyti savarankiška pinigų politiką paaukojo jau prieš 20 metų, tačiau tąkart tai niekam kažkodėl neužkliuvo“, – pasakojo G. Nausėda.

Renginyje dalyvavę KPA įmonių vadovai ir finansininkai sužinojo svarbiausius su euro įvedimu susijusius procedūras ir aktualijas verslui.

Pranešimus skaitė Lietuvos banko atstovas Saulius Šiaudinis ir Ūkio ministerijos atstovas Tomas Lavišius.

Atgal į titulinį