Reklaminis skydelis
Partneriai
Asociacijos nariams
Prove your humanity: 0   +   9   =  
  2018-09-28 11:36

LR Ministrui Pirmininkui Sauliui Skverneliui

LR Aplinkos ministrui Kęstučiui Navickui

LR Sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai

Klaipėdos miesto merui Vytautui Grubliauskui

Klaipėdos rajono merui Vaclovui Dačkauskui

 

2018-09-28 Nr. 18-029

Dėl Klaipėdos pietinės dalies ir aplinkinių gyvenviečių taršos

 

Klaipėdos pramonininkų asociacijos (KPA) vardu kviečiu kaip galima greičiau atsakyti, kokios priežastys lėmė, kad iki šiol Klaipėdos miesto pietinę dalį ir aplinkines Klaipėdos rajono gyvenvietes pasiekia ypač dažni ir intensyvūs nemalonūs kvapai. Taip pat esame pasiruošę atvirai bendradarbiauti, kad situacija pagerėtų.

Dėl susidariusios situacijos jau pusę metų linksniuojamos įmonės pavargo nuo kaltinimų ir laukia atsakymų, kas gi iš tiesų atsitiko.

Verslas jaučiasi kaltas be kaltės ir neturi galimybės apsiginti. Kol nebus įvardintos tikrosios priežastys, kentės gyventojai, bus menkinama įmonių reputacija. Todėl kviečiame atsakingas institucijas kuo skubiau atsakyti į visus klausimus ir numatyti priemones situacijos suvaldimui.

KPA vienija 60 krašto atsakingų įmonių, dalis iš jų minimos tarp neva teršiančiųjų. Įmonės visada buvo ir yra atviros, geranoriškai pasiruošusios visokeriopai prisidėti prie taršos mažinimo: nuolat rūpinasi ir kontroliuoja gamybos procesus, diegia taršos mažinimo priemones, per šį kritinį laikotarpį nevykdė jokių papildomų veiksmų, kurie galėjo pabloginti situaciją. Tačiau nemalonūs kvapai vis sugrįžta. Galbūt atsirado kiti, dar neįvardinti taršos šaltiniai?

Turime pagaliau žinoti tikruosius kaltininkus ir nuraminti visuomenę. Nes nežinojimas klaidina, gimdo baimes ir skatina manipuliacijas, kurios, artėjant rinkimams, ypač naudingos siekiantiems politinio populiarumo.

Esame pasiruošę padėti ir prisidėti prie atsakymų paieškos ir aktyvesnio dialogo tarp verslo-valdžios-visuomenės skatinimo bei kviečiame susitikti Jums patogiu laiku Klaipėdoje.

KPA pezidentas  Darius Butvydas

Atgal į titulinį