Klaipėdos pramonininkų asociacijos nariai nuotoliniame susitikime su Klaipėdos miesto savivaldybės vadovais kėlė klausimų dėl labiau apčiuopiamos miesto paramos pramonės įmonėms bei kylančių vandens kainų, domėjosi miesto biudžeto surinkimu, bendrojo plano derinimo situacija, stringančiais projektais.
Stambioji pramonė liks be pagalbos?
Šiandien KPA nariai susitiko su Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriumi Gintaru Neniškiu ir Strateginio planavimo skyriaus vedėja Indre Buteniene. Svarbiausias susitikimo klausimas – miesto parama nuo koronaviruso nukentėjusiam verslui.
G.Neniškis pristatė Klaipėdos savivaldybės ekonomikos skatinimo ir koronaviruso sukeltų pasekmių mažinimo priemonių planą, kuris, pasak jo, yra kintantis. Dokumentas koreguojamas atsižvelgiant į naujas aplinkybes ir galimybes.
Planas orientuotas į pagalbą smulkiajam ir vidutiniam verslui, pirmiausia tuos, kurie jau patyrė koronaviruso pasekmes ir buvo priversti visiškai stabdyti savo veiklą. Kalbama apie nekilnojamojo turto ir žemės nuomos mokesčių lengvatas.
Prakalbus apie tai, kad stambiosios įmonės, iki šiol veikusios inertiškai, taip pat susidurs su skaudžiomis pasekmėmis, G.Neniškis sakė, kad ženkliai prisidėti prie stambių įmonių išlaikymo savivaldybei būtų skausminga, be to, ne visos įmonės patyrė neigiamas koronoviruso pasekmes, todėl visoms taikyti vienodas pagalbos priemones būtų neteisinga.
Vanduo gali brangti ir daugiau
Į kiekvienos įmonės situaciją buvo siūloma pažvelgti individualiai ir dėl įmonės „Klaipėdos vanduo“ kylančios paslaugų kainos. Jos vadovas Benitas Jonikas ir valdybos pirmininkė Regina Derkintytė-Kaupienė tikino, kad šioje situacijoje įmonė gali taikyti įmokų atidėjimo moratoriumą, bet ne kainų didėjimo moratoriumą apskritai. Naujoji jų paslaugų kaina nustatyta remiantis 2018-2019 m. kaštais, kurie šiandien yra ženkliai išaugę, tad neatmetama galimybė, kad vandens kaina gali augti dar labiau. „Klaipėdos vanduo“ tikino tobulinsianti komunikaciją su įmonėmis ir ieškosianti individualių sprendimų su tomis, kurios patiria sunkumų.
G.Neniškis sakė, jog savivaldybė tikisi, kad jų valdoma įmonė po planuojamos pertvarkos dirbs maksimaliai efektyviai ir vandens kaina neaugs daugiau nei 5 proc.
Bendrasis planas taisomas trečią kartą
Miesto bendrasis planas, kuris aktualus verslo plėtrai, yra užstrigęs derinimų procese. Jo sprendiniai taisomi jau trečią kartą, tačiau ir šį kartą abejojama, ar čia pabaiga. Daugiausiai priekaištų jam turi Aplinkos apsaugos ir Susisiekimo ministerijų pavaldumo institucijos.
G.Neniškis labai tikisi, kad galiausiai kompromisus pavyks atrasti.
Nors ir išgirdo priekaištų dėl vis dar neefektyvaus persitvarkiusios savivaldybės darbo, ypač kalbant apie projektų vertinimą, derinimą ir įgyvendinimą, direktorius patikino, kad norint suvaldyti daugybę šiuo metu mieste vykdomų projektų, tokia pertvarka buvo būtina. Direktorius patikino, kad bus stengiamasi ne stabdyti, o maksimaliai vykdyti visus projektus, ypač susijusius su europinėmis lėšomis. Taip esą miestas gautų paslaugų, o verslas uždirbtų.
KPA inf.
Atgal į titulinį