Reklaminis skydelis
Partneriai
Asociacijos nariams
  2017-04-28 11:59

Vakar (2017-04-27) Vilniuje įvyko Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) metinė konferencija, kurios metu buvo įteikti „Lietuvos metų eksportuotojo 2016“ apdovanojimai. AB „Vakarų laivų gamykla“ varžėsi didžiausiųjų įmonių grupėje ir buvo pripažinta nugalėtoja.

Nominacija „Lietuvos metų eksportuotojas“ yra vienas iš seniausių LPK teikiamų apdovanojimų, įsteigtas 2001 m. Kaip ir kasmet, į nominaciją galėjo pretenduoti visos Lietuvos įmonės, gaminančios lietuviškos kilmės produkciją bei ją eksportuojančios ar teikiančios eksporto paslaugas. Bendrovės buvo vertinamos pagal bendrą eksporto apimtį ir dydį, palyginti su visa produkcijos ir paslaugų apimtimi bei eksporto augimu. Rodikliai lyginami su praėjusių finansinių metų rodikliais. Taip pat buvo vertinami papildomi kriterijai – darbo našumas, investicijos, tarptautinių vadybos ir kokybės standartų diegimas ir taikymas.

Nominacijos tikslai – Lietuvos ir pasaulio verslo bendruomenei pristatyti Lietuvos įmonių pasiekimus eksporto srityje, paskatinti Lietuvos gamintojus bei paslaugų tiekėjus didinti eksportą, tuo pačiu diegiant pažangiausias technologijas, kokybės ir vadybos sistemas.

AB „Vakarų laivų gamykla“ įmonių grupės eksportas bendrose pajamose sudaro 82 proc. Lyginant su 2015 metais, AB „Vakarų laivų gamykla“ įmonių grupės eksportas augo 10 procentų. „Šis apdovanojimas, tai VLG grupės įmonių gaminamų prekių ir teikiamų paslaugų konkurencingumo, globalioje jūrinės inžinierinės pramonės rinkoje, pripažinimas ir įvertinimas“, – dar vienu apdovanojimu džiaugėsi AB „Vakarų laivų gamykla“ įmonių grupės generalinis direktorius Arnoldas Šileika.

Šiemet AB „Vakarų laivų gamykla“ pripažinta geriausia ir LPK steigtoje „Metų gaminys 2016“ nominacijoje už išmetamųjų dujų valymo sistemų gamyba ir įrengimas krovininiame laive.

Atgal į titulinį