Reklaminis skydelis
Partneriai
Asociacijos nariams
  2017-09-15 09:12

Ant vieno Martyno Mažvydo alėjos suoliuko vakar nugulė ypatinga knyga, kurią miestui dovanoja Klaipėdos jūrų krovinių kompanija „Bega“.

Iš spalvoto granito ir nerūdijančio plieno pagaminta atversta „Alėjos knyga“ – menininkų Romualdo ir Aro Martinkų kūrinys pasakoja pirmosios pėsčiųjų alėjos Klaipėdoje istoriją ir pristato meninių objektų autorius bei mecenatus.

 „Šis kūrinys – prasminga dovana miestui minint kompanijos veiklos 25-metį. Knyga visada buvo ir liks išminties simbolis, o ši knyga – ypatinga. Ji liudija apie Klaipėdą mylinčius žmones, kurie paliko čia savo pagarbos miestui ženklus“, – sako kompanijos „Bega“ valdybos pirmininkas Aloyzas Kuzmarskis.

Menininkai džiaugiasi galėdami prisidėti prie garbaus menininkų būrio su šiuo kūriniu, kuris tarsi apibendrina nuveiktus darbus alėjoje.

„Pirminė idėja buvo pagerbti Martyno Mažvydo „Katekizmą“. Tačiau ne mažiau vertinga, kad čia sugulė pasakojimas apie alėją. Ne stende ar popieriuje, o štai tokioje – ilgaamžėje knygoje“ – sako kūrinio autoriai.

Klaipėdos pramonininkų asociacijos (KPA) iniciatyva surengti meninių objektų konkursą ir geriausių kūrinių įgyvendinimui ieškoti mecenatų prasidėjo 2012 m.

„Prieš penkerius metus, kai pakvietėme menininkus siūlyti savo idėjas, svajojome apie dešimt meno kūriniais papuoštų suoliukų. Šiandien, suvedant rezultatus į knygą, matome, kad viršijome lūkesčius keturis kartus! Projektu patikėjo 20 mecenatų: įmonės, visuomeninės organizacijos, šeimos ir turime 39 „sušildytus“ suoliukus, o paskutinis kūrinys atkeliaus kovo mėnesį,“ – džiaugėsi KPA administracijos direktorė Jolanta Girdvainė.

Pirmoji pėsčiųjų alėja Klaipėdoje įrengta 1968 m. Ji pavadinta Martyno Mažvydo, pirmosios lietuviškos knygos autoriaus, dvasininko ir švietėjo vardu. Alėja rekonstruota 2008 m. pagal architekto Vytauto Paulionio projektą.

Atgal į titulinį