Reklaminis skydelis
Partneriai
Asociacijos nariams
  2018-11-27 12:59

Klaipėdos pramonininkų asociacijos (KPA)  įmonių vadovai ragino LR Aplinkos ministrą Kęstutį Navicką padėti spręsti Klaipėdos nemalonių kvapų problemas.

Lapkričio 27 d. Klaipėdoje lankęsis ministras patvirtino, kad šią vasarą kilęs triukšmas dėl smarvės pietinėje miesto dalyje paskatino išsamiai ištirti susidariusią situaciją.

„Faktas, kad mes turime neveiksnią kontrolės sistemą ir dėl kai kurių pareigūnų kompetencijos, ir teisės aktų nebuvimo. Kas sutarta PAV,  taršos leidimuose, to turi būti laikomas. Čia kaip geroje kompanijoje, kai kažkas pagadina orą ir neprisipažįsta. Reikia apsitarti, kokia linkme ieškome sprendimo, nes oras jau pagamintas. Dėl kvapo visiems lengva pasislėpti, nes visi kvapo modeliavimai yra teoriniai. Daugelį dalykų iki šiol buvo toleruojama, ir atviras nuotekų dumblas, ir trąšų valymas uoste nuo krantinių, kai iškart jos patenka į marias. Nesakau, kad iškart padėsime gyventi kitaip, bet keistis reikia,“ – kalbėjo K.Navickas.

Kaip viena iš problemos sprendimų būdų buvo įvardinta galimybė „Grigeo Klaipėda“ nuotekas prijungti prie centralizuotos valymo sistemos. „Grigeo“ problema nesprendžiama jau 15 metų. Ne savivaldybės tai klausimas. Ministre, pasivežkite šį klausimą į Vilnių ir bent vieną problemą būsime išsprendę iš esmės. Juk kainodaros nei Savivaldybė, nei Makūnas neišspręs“, – kreipdamasis į ministrą sakė miesto Tarybos ir KPA tarybos narys Rimantas Taraškevičius.

KPA įmonių vadovai sutinka, kad nemalonūs kvapai – kompleksinė problema, kurią po vieną neišspręsime.

„Reikia, kad neliktų priežastinių dalykų kelti tokį triukšmą. Didžioji dalis jo dabar yra susijusi su būsimais rinkimais, bet reikia sutvarkyti ir įgyvendinti. Tik pačios įmonės tai turi padaryti“, – sakė Vakarų medienos grupės Stebėtojų tarybos pirmininkas Sigitas Paulauskas.

Daugiau: https://www.atviraklaipeda.lt/2018/11/27/tarsa-ir-smarve-pokyciai-pavasari/

Atgal į titulinį