Reklaminis skydelis
Partneriai
Asociacijos nariams
  2021-07-26 07:39

Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos „Bega“ tradiciškai sudaroma galimybė visuomenei savo akimis pamatyti, kuo gyvena ši Klaipėdos uosto kompanija, kaip joje organizuojami darbai bei kokie perkraunami kroviniai, ir šiemet sudomino didelį būrį klaipėdiečių bei miesto svečių.

Į atvirų durų dienos ekskursiją po įmonės teritoriją praėjusį šeštadienį susirinkę žmonės dėkojo už unikalią progą apsilankyti uoste ir susidaryti tikrą įspūdį apie čia vykstančius procesus.

Svečiai turėjo galimybę apžiūrėti kompanijos „Bega“ birių žemės ūkio produktų, trąšų, mineralinių medžiagų, cemento krovos terminalus, įeiti į sandėlių vidų, susipažinti su juose sandėliuojamais kroviniais bei technologijomis, krovos technika.

Visi kroviniai kompanijos terminaluose yra sukaupiami uždarose įvairių tipų talpyklose. Kompanijos viduje birieji kroviniai tarp iškrovos stočių, talpyklų, laivų yra transportuojami dengtomis galerijomis, o skystieji – vamzdynų sistemomis. Iš viso kompanijos terminaluose yra sumontuota arti šimto juostinių transporterių, kurių bendras ilgis – daugiau nei 6,5 km.

Kompanijos svečiams buvo pristatyti uosto kranai, įspūdingo dydžio – iki 42 kubinių metrų tūrio – jų kaušai, kuriais iškraunami lavai, taip pat geležinkelio technika, tarp kurios – ir „Begoje“ gaminami elektriniai lokomotyvai, leidę kompanijai per pastaruosius penkerius metus krovos procesuose ženkliai sumažinti iškastinio kuro sunaudojimą ir atitinkamai – CO2 emisijas. Ekskursijos metu buvo galima stebėti, kaip į laivą buvo kraunami grūdai, o iš kito laivo – iškraunamos mineralinės medžiagos.

„Netiesa, kad uostas yra uždaras. Esame atviri, norime bendrauti, todėl pagal galimybes periodiškai kviečiamės jus į tokius atvirų durų renginius. Manau, kad šiandien praturtėjome visi: jūs – naujomis žiniomis ir įspūdžiais, mes – galimybe tiesiogiai, o ne kažkieno kito lūpomis pristatyti savo veiklą, pagausėjusia bendruomene žmonių, kurie domisi tuo, ką darome, kokia yra uosto reikšmė Lietuvos pramonei, žemės ūkiui ir bendrai miestui bei valstybei“, – kalbėjo kelias valandas su svečiais bendravęs kompanijos „Bega“ generalinis direktorius Laimonas Rimkus.

Beje, atvirų durų diena „Begoje“ buvo gera proga joje apsilankyti ne tik miestiečiams, bet ir kompanijos darbuotojų šeimų nariams, vaikams, artimiesiems.

Pasak kompanijos vadovybės, atvirų durų dienos – sena „Begos“ tradicija, kuri gyvuos ir ateityje tam, kad visuomenė galėtų kuo daugiau sužinoti apie uosto veiklą bei objektyviai ją vertinti.

SAVO AKIMIS. Atvirų durų dienos kompanijoje „Bega“ lankytojai turėjo galimybę apžiūrėti birių žemės ūkio produktų, trąšų krovos terminalus, įeiti į sandėlių vidų, susipažinti su juose sandėliuojamais kroviniais.

UAB KJKK Bega info.

Atgal į titulinį