Reklaminis skydelis
Partneriai
Asociacijos nariams
Prove your humanity: 5   +   6   =  
  2018-03-05 09:38

Klaipėdos pramonininkų asociacijos įmonių vadovai kovo 1 d. lankėsi Kaune, kur turėjo galimybę ne tik susitikti su miesto vadovais, bet ir gyvai susipažinti su inovatyvia tekstilės pramone.

Diskusijose su Kauno meru Visvaldu Matijošaičiu uostamiesčio verslininkai domėjosi, kokie miesto sėkmės receptai, kas lemia, kad Kaunui pastaraisiais metais sekasi pritraukti daugiau investicijų, sklandžiau spręsti įsisenėjusias problemas. Ilgametis Klaipėdos meras, KPA viceprezidentas Rimantas Taraškevičius, domėjosi savivaldybės biudžeto formavimo ir skolinimosi galimybėmis. „Visi žinome, kad savivaldybės negali skolintis tiek, kiek nori, bet kai labai reikia, sprendimus galima rasti,“ – tikino Kauno meras ir pasidžiaugė, kad pagaliau pavyko sutvarkyti daug metų Kauno gėda vadintas duobėtas miesto gatves.

Nors Kauno LEZ įsikūrusi Kauno rajone, nauji investuotojai džiugina ir miestą, ir visą regioną. „Kad investuotojai renkasi mus, lemia geografinė vieta, sukurta tinkama infrastruktūra, rengiamų specialistų kiekis ir miesto įvaizdis,“ – įsitikinęs Kauno LEZ direktorius Vytautas Petružis. Kauno krašto pramonininkų ir darbdavių asociacijos prezidentas Jonas Guzavičius įsitikinęs, kad LEZ plėtra  sustiprins ir aplink esančius verslus.

Skirtingai nei Klaipėdoje, laikinojoje sostinėje iki šiol veikia ir stiprėja tekstilės pramonė. KPA delegaciją maloniai nustebino linų tekstilės įmonės UAB „Klasikinė tekstilė“ pasiekimai. Buvusioje kailių gamybos įmonės „Vilkas“ vietoje įsikūrusioje įmonėje šiandiena dirba daugiau nei 300 darbuotojų. Beveik 90 proc. lininių gaminių eksportuoja į 30 viso pasaulio valstybių nuo Prancūzijos iki JAV.

Išvykoje dalyvavę įmonių vadovai įsitikinę, kad gyvas bendravimas su kitų miestų kolegomis prasmingas, todėl KPA planuos ir ateityje sužinoti daugiau ir pažinti giliau keliaujant bei kviečiant kolegas iš kitų miestų į Klaipėdą.

Atgal į titulinį