Reklaminis skydelis
Partneriai
Asociacijos nariams
  2023-02-09 10:52

Klaipėdos pramonininkų asociacija (KPA) pakvietė įmonių vadovus į susitikimą su kandidatais į Klaipėdos miesto merus.

Į susitikimą atvyko ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Vidmantas Janulevičius, kuris pristatė ateinančias galimybes Vakarų Lietuvai diegti konsoliduotus Saulės ir Vėjo jėgainių parkus, kurie yra ir bus skatinami nacionalinėmis priemonėmis ir prisidės mažinant energetinį skurdą bei aprūpins pramonės įmones žaliąja energetika. „Jūros jėgainių plėtra iš esmės transformuos Klaipėdos uostą, sudarydama sąlygas uosto teritorijoje vystyti naujus verslus, tačiau privalome plėtoti ir Žaliojo vandenilio gamybos ir logistikos centrą, kuris ateityje didžiąja dalimi pakeistų gamtinių dujų suvartojimą“, – sakė V.Janulevičius.

Siekiantiems miesto mero posto kandidatams pramonininkai pateikė savo pasiūlymus dėl investicijų spartesnio pritraukimo, darbuotojų iš kitų šalių ir grįžtančių emigrantų integravimo, švietimo, verslo ir savivaldos efektyvesnio bendradarbiavimo. Kandidatai turėjo galimybę įvertinti šiuos pasiūlymus ir išsakyti savo nuomonę jiems svarbiausiais klausimais.

KPA pasiūlymai būsimam merui:

  • Siekiant efektyvesnio bendradarbiavimo su verslu steigti prie savivaldybės Verslo tarybą, kuriai vadovautų meras. Bendradarbiavimui su verslu skirti koordinatorių iš mero komandos;
  • Įveiklinti „Žaliąjį koridorių“ investuotojams. Siekiant sklandžių procesų būtina mero lyderystė ir įsitraukimas.
  • Atsižvelgiant į atsinaujinančios energetikos projektų plėtrą Vakarų Lietuvoje, peržiūrėti Klaipėdos ekonominės plėtros – Mėlynojo proveržio strategiją 2030.
  • Sprendžiant darbuotojų trūkumą kuo skubiau ruošti užsieniečių integracijos iniciatyvas, daugiau dėmesio skirti grįžtančių į Lietuvą emigrantų ir jų šeimos narių pritraukimui gyventi ir dirbti Klaipėdoje.
  • Steigti Klaipėdoje išgrynintą inžinerinę gimnaziją.
  • Imtis lyderystės buriant mokslą-verslą-savivaldą miesto ir regiono augimui.

Vasario 8 d. vykusiame renginyje dalyvavo 10 kandidatų, nebuvo tik Vytauto Grubliausko, kuris išvykęs į tarnybinę komandiruotę.

Atgal į titulinį