Reklaminis skydelis
Partneriai
Asociacijos nariams
Prove your humanity: 2   +   4   =  
  2019-11-19 10:39

Pirmadienį, lapkričio 18 d., Klaipėdoje atidarytas Estijos garbės konsulatas ir inauguruotas Estijos garbės konsulas. Juo paskirtas AB „Vakarų laivų gamykla“ (VLG) įmonių grupės generalinis direktorius, Lietuvos laivų statytojų ir remontininkų asociacijos prezidentas bei Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos viceprezidentas Arnoldas Šileika.

Estijos garbės konsulatas veiks Jūrinio verslo centre, esančiame Pilies gatvė 8. Ant pastato pakabintas apie tai skelbiantis ženklas, kuris atidengtas atidarymo ceremonijos metu. Ši garbė suteikta jos ekscelencijai Estijos ambasadorei Lietuvoje Janai Vanaveski ir A.Šileikai.

Atidengus Estijos garbės konsulato ženklą, susirinkusieji pakviesti į Estijos garbės konsulo inauguraciją. Ceremonijai vadovavo J.E. J.Vanaveski. A.Šileika perskaitė priesaiką, kuria įsipareigojo sąžiningai ir tinkamai, vadovaudamasis Estijos Respublikos įstatymais eiti jam patikėtas pareigas. Po ceremonijos A.Šileika dėkojo visiems susirinkusiems ir pabrėžė, kad jam didelė garbė būti paskirtam Estijos garbės konsulu Klaipėdoje.

„Tai – ne tik didelė garbė, bet ir atsakomybė bei įsipareigojimas asmeniškai prisidėti prie Lietuvos ir Estijos sėkmingo bendradarbiavimo vystymo ir stiprinimo verslo, mokslo, kultūros ir turizmo srityse“, – pabrėžė A.Šileika, kuris jau 18 metų vadovauja VLG įmonių grupei, priklausančiai koncernui „BLRT Grupp“ – didžiausiam Estijos investuotojui Lietuvoje.

„Man labai džiugu, kad Estijos garbės konsulu bei mūsų ambasados pagalbininku Vakarų Lietuvoje tapo ponas Arnoldas Šileika, kuris dėka savo darbo bei aktyvios ir įvairiapusės veiklos yra užmezgęs ilgalaikius bei tamprius ryšius su Estija. Esu tvirtai įsitikinusi, kad naujasis garbės konsulas pačiu geriausiu būdu atstovaus Estijai Klaipėdos, Tauragės ir Telšių apskrityse“, – tvirtino J.E. J.Vanaveski.

A.Šileiką, pradėjus eiti naujas atsakingas pareigas, sveikino Klaipėdos miesto mero pavaduotojas Arūnas Barbšys, Estijos užsienio reikalų ministerijos teisinių ir konsulinių reikalų sekretorius Erki Kodar, Lietuvos užsienio reikalų ministerijos ambasadorius ypatingiems pavedimams Arūnas Jievaltas bei Vokietijos Federacinės Respublikos garbės konsulas Klaipėdoje dr. Arūnas Baublys.

Renginio metu susirinkusiems taip pat pristatyta Estijos jūrų akademijos veikla. Pranešimą skaitė įstaigos plėtros direktorė Madli Kopti. Būtent Estijos ir Klaipėdos universitetų, aukštųjų mokyklų glaudesnis bendradarbiavimas, ypač ekonomikos bei jūrinių technologijų srityse, yra viena iš Estijos garbės konsulo pareigas pradėjusio eiti A.Šileikos prioritetinių veiklos sričių.

Atgal į titulinį