Reklaminis skydelis
Partneriai
Asociacijos nariams
  2020-07-01 13:49

Vilniuje vyko X-asis Lietuvos pramonininkų konfederacijos suvažiavimas, kuriame išrinktas naujasis LPK prezidentas Vidmantas Janulevičius, pakeitęs 8 metus konfederaciją vedusį Robertą Dargį. Suvažiavime taip pat buvo įteikti „Lietuvos metų eksportuotojo“ apdovanojimai. Tarp apdovanotųjų – ir Klaipėdos pramonininkų asociacijos įmonės.

Dešimtajame Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) suvažiavime birželio 30 d. įmonių atstovams buvo įteikti „Lietuvos metų eksportuotojo“ apdovanojimai.

Nominacijos „Lietuvos metų eksportuotojas – 2019“ didelių įmonių grupėje skirtos uostamiesčio įmonėms: UAB Klaipėdos jūrų krovinių kompanija „Bega“, ir „Vakarų laivų gamykla“, vidutinių įmonių grupėje nominacijja teko AB „Limarko laivininkystės kompanija”

„Begai“ apdovanojimas skirtas už kompanijos teikiamas eksporto paslaugas Lietuvos grūdų bei kitų žemės ūkio produktų, trąšų, cemento bei kitos produkcijos gamintojams.

Vieni iš ryškiausių kompanijos „Bega“ investicinių projektų gerinant eksporto sąlygas pastaraisiais metais buvo visu pajėgumu pradėtas eksploatuoti vienintelis Klaipėdos uoste cemento terminalas, skirtas efektyviai aptarnauti tiek augantį AB „Akmenės cementas“ gaminamos produkcijos eksportą, tiek pritraukti naujus šio krovinio srautus. Terminalas aprūpintas pačiomis moderniausiomis technologijomis, krova jame vyksta visiškai uždaru būdu, be jokio krovinio sąlyčio su aplinka.

Taip pat „Bega“ neseniai užbaigė moderniausio ir didžiausio Baltijos jūros regione Žemės ūkio produktų krovos komplekso plėtrą, į kurią per pastarąjį dešimtmetį  investavo daugiau nei 50 mln. eurų.

Kompanijai „Bega“ metų eksportuotojo apdovanojimas įteiktas jau dvyliktą kartą. Aštuntą kartą šis apdovanojimas didžiausių įmonių kategorijoje įteiktas ir AB „Vakarų laivų gamykla“ įmonių grupei.

Nominacija „Lietuvos metų eksportuotojas“ yra vienas iš seniausių LPK teikiamų apdovanojimų, įsteigtas 2001 m. Kaip ir kasmet, į nominaciją galėjo pretenduoti visos Lietuvos įmonės, gaminančios lietuviškos kilmės produkciją bei ją eksportuojančios ar teikiančios eksporto paslaugas. Bendrovės buvo vertinamos pagal bendrą eksporto apimtį ir dydį, palyginti su visa produkcijos ir paslaugų apimtimi bei eksporto augimu. Rodikliai lyginami su praėjusių finansinių metų rodikliais. Taip pat buvo vertinami papildomi kriterijai – darbo našumas, investicijos, tarptautinių vadybos ir kokybės standartų diegimas ir taikymas.

Nominacijos tikslai – Lietuvos ir pasaulio verslo bendruomenei pristatyti Lietuvos įmonių pasiekimus eksporto srityje, paskatinti Lietuvos gamintojus bei paslaugų tiekėjus didinti eksportą, tuo pačiu diegiant pažangiausias technologijas, kokybės ir vadybos sistemas.

KPA inf.

Atgal į titulinį