Reklaminis skydelis
Partneriai
Asociacijos nariams
  2015-03-26 13:37

Klaipėdos pramonininkai kovo 27 d. iškilmingai mini veiklos 25-metį. Į šventę viešbutyje „Europa City Aurora“ rinksis apie 100 svečių – miesto ir KPA įmonių vadovai, Lietuvos pramonininkų konfederacijos vadovai, atsakingų Klaipėdos įstaigų atstovai. Renginyje dalyvauja buvę KPA prezidentai, kiti svečiai.

Po oficialiosios dalies, kurios metu vyks KPA Atsakingo verslo apdovanojimai ir nusipelniusių verslininkų pagerbimas, susirinkusiems koncertuos Klaipėdos koncertų salės kamerinis orkestras, vadovaujamas Mindaugo Bačkaus, solistė Evelina Sašenko.

Šiandien KPA vienija 73 Klaipėdos krašto įmones, kuriose dirba daugiau nei 11.500 darbuotojų, įmonių apyvarta siekia 3,5 mlrd. EU.

 Sėkmę kuriame kartu

Pačioje Lietuvos nepriklausomybės aušroje grupė uostamiesčio verslininkų įsteigė Klaipėdos pramonininkų asociaciją ir 1989 metų liepos 26 dieną patvirtino pirmuosius įstatus. Juose be kita ko rašoma, kad naujoji bendrija – tai savanoriška ir savarankiška visuomeninė organizacija, jungianti pramonės įmones ir jų darbuotojus, visus klaipėdiečius, norinčius prisidėti prie Lietuvos Respublikos ekonomikos pertvarkymo ir integracijos į tarptautinę rinką.

Tačiau tikroji Klaipėdos pramonininkų asociacijos gimimo diena – 1990 metų kovo 22 d., kai Asociacijos įstatai buvo oficialiai įregistruoti Klaipėdos miesto vykdomajame komitete.

Per tuos 25-erius metus kaip ir šalis, taip ir verslas patyrė įvairių išbandymų. Ne viena įmonė, stovėjusi prie Asociacijos kūrimosi slenksčio, pasitraukė dėl finansinių sunkumų ar kitų priežasčių. „Tačiau faktas, kad organizacija išliko ir stiprėja sako, jog esame reikalingi šaliai ir miestui kaip socialiniai partneriai, esame reikalingi vieni kitiems, nes kartu kelias į sėkmę yra lengvesnis“ – įsitikinęs R.Taraškevičius.

Nuo 1990-ųjų organizacija augo visomis prasmėmis. Tada asociaciją įsteigė 43 Klaipėdos krašto įmonės. Šiandien mūsų gretose 73-ios įmonės nuo jūrų uosto bendrovių, LEZ-e įsikūrusių užsienio kapitalo įmonių iki komunalinių paslaugų teikėjų ir bankų atstovybių. „Džiaugiamės, kad mūsų asociaciją kasmet papildo nauji nariai, o veikla neapsiriboja nuostatuose išvardintais punktais“ – sako KPA prezidentas Rimantas Taraškevičius.

„Kasmet apdovanojame aukštųjų mokyklų studentus stipendijomis, pagerbiame vieną iš krašto žurnalistų, rašančių ekonomikos temomis, prisidedame prie miesto gražinimo – M.Mažvydo alėja per pastaruosius trejus metus pasipuošė meniniais akcentais, kuriuos dovanojo įmonės; aktyviai dalyvaujame miesto socialiniame ir kultūriniame gyvenime“ – sako KPA administracijos direktorė Jolanta Braukylienė.

Per 25 metus Klaipėdos pramonininkų asociacijai vadovavo 10 prezidentų: Petras Kravtas, Martinas Gusiatinas, Gintaras Valančius, Rimantas Stonys, Valdas Trinkūnas, Kęstutis Linkus, Povilas Vasiliauskas, Arūnas Pasvenskas, Leonas Makūnas ir Rimantas Taraškevičius.

Atgal į titulinį