Reklaminis skydelis
Partneriai
Asociacijos nariams
Prove your humanity: 7   +   4   =  
  2017-09-20 09:24

Rugsėjo 19 d. į diskusiją apie Klaipėdos ekonominio proveržį ir ateities strategines vystymosi kryptis pakvietėme LPK prezidentą Robertą Dargį, Savivaldybės atstovus. Tarpinius rengiamo dokumento rezultatus pristatė kompanijos „Ernst & Young Baltic“ vadovas Linas Didžpetris.

R.Dargis džiaugėsi, kad Klaipėda pirmoji iš Lietuvos miestų sugebėjo susivienyti ir ieškoti sprendimų, kaip auginti miestą. „Klaipėda arčiausiai Skandinavijos, kodėl neišnaudoti šio privalumo ieškant naujų rinkų, bendrų veiklų? Kitas svarbus pastebėjimas – būtina stiprinti specialistų ruošimo lygį nuo profesinio mokymo iki universiteto. Be to joks proveržis neįmanomas,“ – sakė LPK prezidentas.

KPA įmonių vadovai ragino daugiau dėmesio skirti migracijai stabdyti, kurti lengvatinius būstus jauniems talentams, išnaudoti Smiltynės teikiamus privalumus turizmui skatinti.

„Paruošti dokumentą – tik maža dalis darbo. Labai svarbu, kad miestui padėtų šalies valdžia. Mano nuomone, vis dar trūksta supratimo ir pastangų kurti palankią aplinką investicijoms. Nors turime daugybę pavyzdžių iš kitų šalių, kaip reikia vilioti naujus verslus, kažkodėl to nedarome,“ – pastebėjo KPA prezidentas Viktoras Adomaitis.

Klaipėdos ekonominio proveržio strategiją su konsultantų pagalba ruošia šeši partneriai: Klaipėdos miesto savivaldybė, KU, KVJUD, KPPAR, KPA ir Klaipėdos LEZ.

Dokumentas turėtų būti baigtas š.m. lapkričio mėn.

Atgal į titulinį