Reklaminis skydelis
Partneriai
Asociacijos nariams
  2020-04-30 12:36

Kaip koronavirusas pakeitė darbo rinką, ar daug įmonių patiria prastovas ir kaip jos kompensuojamos – klausimai, kurie šiandien verslui itin aktualūs.

Klaipėdos pramoninkų asociacijos nariai, susitikę su Užimtumo tarnybos Klaipėdos klientų aptarnavimo departamento specialistais l.e.p direktore Jurgita Petraitiene, Bendradarbaivimo koorginatore Daiva Kniežiene bei skyriaus vedėju Virginijumi Andriušiu apie situaciją sužinojo iš pirmų lūpų.

Užimtumo tarnybos specialistai pristatė Klaipėdos regiono gyventojų ir verslo padėtį darbo rinkoje, bei situaciją dėl subsidijų mokėjimo.

Nedarbas šalyje pasiekė 11 proc. ir išaugo beveik 2 proc. lyginant su situacija kovo pradžioje.  Kaip pastebėjo J.Petraitienė, augimas prasidėjo balandį ir vis auga, tačiau prognozuojama, kad 2008 metų lygio, kai nedarbas sudarė 20 proc., nesieks.

Klaipėdos apskrityje, kur nedarbas visada būna mažesnis nei šalies vidurkis, šios dienos duomenimis siekia 9,5 proc. Klaipėdoje – 10,4 proc. Didžiausiais nedarbas fiksuojamas Palangoje ir Šilutėje, kur viršija 12 proc.

Didžioji dalis besiregistruojančių šiuo metu yra žmonės, neturintys bedarbio statuso, tai yra dirbusieji savarankiškai arba esantys prastovose.

Daugiausiai dėl subsidijų į Užimtumo tarnybą kreipiasi paslaugų sektorius, antroje vietoje pramonė.

90 proc. darbdavių yra pasirinkę mokėti už prastovas minimalų atlyginimą ir gauti 90 proc. subsidijų ir tik 10 proc. darbdavių moka vidutinį atlyginimą ir gauna 70 proc. subsidijos.

Iš viso dėl subsidijų Klaipėdos regione kreipėsi 2169 įmonės, jas jau gavo 2101 įmonė.

Daugiau informacijos apie laisvas darbo vietas, jų poreikį, paklausos ir pasiūlos suderinamumą, bei kitą aktualią informaciją rasite čia.

Atgal į titulinį