Reklaminis skydelis
Partneriai
Asociacijos nariams
  2020-05-22 09:29

Konkurentų bendradarbiavimo aspektai COVID – 19 pandemijos akivaizdoje, kokiose srityse dažniausiai susidaro krizių karteliai ir kaip veikti, kad įprasta komunikacija tarpusavyje nebūtų tapatinama su konkurencijos taisyklių pažeidimu – šiuos ir daugiau klausimų Klaipėdos pramonininkų asociacijos (KPA) nariai aptarė vebinare su teisės specialistais.

Konkurencijos taisyklės ir kaip jų nepažeisti asociacijų veikloje – nuolatos aktuali tema, tačiau COVID –19 fone tai tampa itin aktualu. Integruotų teisės paslaugų kompanijos COBALT partnerė Rasa Zaščiurinskaitė sakė, jog labai svarbu žinoti, kokie susitarimai gali būti laikomi konkurencijos teisių pažeidimu, taip pat kaip elgtis, jei netikėtai sulaukiate Konkurencijos tarybos patikrinimo.

Pasak advokatės, konkurencijos teisėje draudžiamais laikomi susitarimai pasidalinti teritorijas, susitarti dėl pardavimų kainų, darbuotojų atlyginimų, boikotuoti bendrus tiekėjus ar pirkėjus, persidalinti vidinius ūkio subjektus, keistis informacija tarp konkurentų.  
R.Zasčiurinskaitė aptarė ir daugiau aspektų, kaip asociacijų veikloje nepažeisti konkurencijos taisyklių, priminė apie atsakomybę už konkurencijos taisyklių pažeidimus, įskaitant vadovų asmeninę atsakomybę.

Pasak advokatės, bet kuri organizacija gali sulaukti netikėtų Konkurencijos tarybos patikrinimų.  Taryba įspėja, kad Konkurencijos įstatymo nuostatos bus taikomos, ir tada, jeigu esamą padėtį dėl COVID-19 verslas sieks išnaudoti savo naudai. Ji netoleruos bandymų pasinaudoti esama situacija ir riboti konkurenciją.

KPA inf.

Atgal į titulinį