Reklaminis skydelis
Partneriai
Asociacijos nariams
Prove your humanity: 1   +   7   =  
  2019-10-04 08:03

Siekiant tvaraus miesto vystymo, miesto ir verslo bendradarbiavimo, Klaipėdos pramonininkų asociacija dialogui pakvietė uostamiesčio vadovus – merą Vytautą Grubliauską ir administracijos direktorių Gintarą Neniškį. Verslo atstovai kėlė opius klausimus ir teikė siūlymus, į kuriuos buvo prašoma atsižvelgti ruošiant 2020 m. Savivaldybės veiklos planą ir biudžetą, priimant sprendimus, į gerą keičiančius kasdienį miesto gyvenimą.

Susitikime daugiausiai dėmesio skirta bendram miesto įvaizdžio didinimui, verslo plėtros ir sąlygų  gerinimui, miesto taršos mažinimo klausimams.

Per įmanomai trumpiausią laiką patvirtinti miesto Bendrąjį planą, skubos tvarka išanalizuoti galimybę įrengti papildomus įvažiavimus-išvažiavimus į miestą – tokius svarbiausius darbus, kurių neatlikus miestas skendės sąstingyje, mato Klaipėdos pramonininkų asociacijos (KPA) nariai.

Jie taip pat pageidavo, kad miestas sudarytų patrauklias sąlygas verslo plėtrai už miesto, numatant tam naujas teritorijas ir sukuriant reikiamą infrastruktūrą, o atliekant savivaldybės administracijos struktūrinę pertvarką būtų įkurtas „Vieno langelio“ aptarnavimo sistema ir investuotojams.

„Siekiant spręsti įsisenėjusią ir miesto vystymą stabdančią problemą siūlome sekti Vilniaus ir Kauno gerosios praktikos pavyzdžiais ir įkurti miesto planavimo, paveldo apsaugos funkcijas atliekančią instituciją, kuri paspartintų sprendimus dėl teritorijų planavimo ir procedūrų derinimo“, – sakė KPA Verslo aplinkos komiteto pirmininkas Arūnas Jonuška.

Verslo atstovai siūlė miestui grįžti prie svarstymų įvesti „pagalvės“ mokestį turistams, kuris galėtų prisidėti prie patrauklesnės centrinės miesto dalies infrastruktūros kūrimo, fasadų ir šaligatvių atnaujinimo.

KPA nariai siūlė siekti transporto taršos mažinimo savivaldybėje skatinant alternatyvius degalus naudojančio sunkiojo transporto priemonių parko bei užpylimo stotelių ir kitos būtinos infrastruktūros plėtrą, taip pat plėtoti ekologišką elektros ar neorganinio kuro varikliais varomą viešąjį transportą, dažniau valyti ir plauti miesto gatves, aktyviau kontroliuoti gatvių teršėjus, nustatyti taršos standartus.

Miesto vadovai pasidžiaugė aktyviu ir atsakingu verslu, kuriam rūpi miesto gerovė, pristatė jau šių metų gale, kitų pradžioje žadamą patvirtinti miesto bendrąjį planą, papasakojo, apie lapkritį prasidėsiančią savivaldybės administracijos pertvarką, padėkojo už partnerystę kuriant bei įgyvendinant Klaipėdos ekonominės plėtros 2030 strategiją.

Atgal į titulinį