Reklaminis skydelis
Partneriai
Asociacijos nariams
Prove your humanity: 2   +   9   =  
  2014-12-11 11:06

Klaipėdos Universitete prie apskrito stalo susirinkę Klaipėdos pramonininkai ir KU vadovai diskutavo apie Universiteto plėtros planus, problemas. Rektorius Eimutis Juzeliūnas pristatė galimybes aktyvinti mokslo ir verslo bendradarbiavimą. Besikuriantis Laisvos prieigos centras su 5 laboratorijomis pasitarnaus, kad inovatyvios idėjos tarnautų verslui.

„Šiandien Klaipėdos universiteto stiprybę ir konkurencinį pranašumą prieš kitus Lietuvos universitetus matau bendrystėje su verslu“ – sakė E.Juzeliūnas, pripažinęs, kad iki šiol tokio bendradarbiavimo trūksta. Tik praėjusiais metais pradėtos tikslinių studijų programos studentams, kurių studijas iš dalies finansuoja įmonės.

Mokslo ir meno prorektorė Rita Vaičekauskaitė įsitikinusi, kad rezultatus duos tik ilgalaike perspektyva grindžiamas bendradarbiavimas.

„Inovatyvios idėjos turi kilti iš verslo poreikių. Manome, kad tik ilgalaikis bendras darbas gali duoti gerus rezultatus“ – sako KU vadovai.

Susitikime diskutuota, kad KU mokslininkai aktyviau imtųsi mokslinių tiriamųjų darbų, kurie reikalingi uosto plėtrai. „Šiuo metu uostas perka brangias užsienio ekspertų paslaugas, nors tuos darbus ne prasčiau galėtų atlikti KU“ – diskutavo susitikime dalyvavę įmonių vadovai.

KPA prezidentas Rimantas Taraškevičius tikisi, kad susitikimas pirmas, bet ne paskutinis, ieškant bendrų planų, kurie pasitarnaus miesto įmonių plėtrai.

Atgal į titulinį