Reklaminis skydelis
Partneriai
Asociacijos nariams
Prove your humanity: 10   +   9   =  
  2021-01-25 12:14

KPA nariai iš pirmų lūpų sužinojo, kokie Klaipėdos miesto savivaldybės veiklos prioritetai numatomi trims metams į priekį. Su 2021-2023 metų strateginio veiklos plano projektu asociacijos narius supažindino savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis ir Strateginio planavimo skyriaus vedėja Indrė Butenienė.

Kol kas dokumentas svarstymo ir pristatymo stadijoje, tad verslo išsakytos pastabos ir pasiūlymai gali būti naudingi ilgalaikėje perspektyvoje.

Pramonininkams kilo klausimų, kodėl pagal prioritetus svarbiausia veiklos kryptis yra aplinkosauga, tačiau pagal finansavimo prioritetus ši sritis atsiduria tik 7 vietoje. Pradėjus Baltijos žiedo estakados statybas klausimų kyla ir dėl papildomų įvažiavimų į miestą, Bastionų tilto likimo, bendrojo miesto vaizdo, ypač senamiestyje ir pietinėje miesto dalyje.

Savivaldybės administracijos direktorius teigė, kad daugeliui siūlymų įgyvendinti rankas suriša Bendrasis miesto planas, o didžiąją pinigų dalį tenka skirti savivaldai priskirtoms funkcijos finansuoti.

Savivaldybės strateginis veiklos planas – tai strateginio planavimo dokumentas, kuriame suformuluota savivaldybės misija, strateginiai tikslai ir 12 programų. Programos apima atskiras savivaldybės veiklos sritis – urbanistinis planavimas, investicijų pritraukimas, smulkaus ir vidutinio verslo rėmimas, turizmas, aplinkosauga, susisiekimo sistemos vystymas, miesto viešųjų erdvių tvarkymas, švietimas, sportas, kultūra, socialinė parama, sveikatos apsauga bei savivaldybės veiklos administravimas. Kiekvienoje programoje yra nustatyti atitinkamos srities tikslai, uždaviniai, priemonės ir projektai, lėšų poreikis bei vertinimo kriterijai, nusakantys, kokius rezultatus numatoma pasiekti kiekvienais metais. Pagal programas sudaromas savivaldybės biudžetas.

Klaipėdos miesto savivaldybės 2021-2023 m. strateginio veiklos plano projektas kartu su Klaipėdos miesto savivaldybės 2021 m. biudžetu bus teikiamas tvirtinti savivaldybės tarybai 2021 m. vasario mėn.

Su strateginiu veiklos planu 2021-2023 metams galima susipažinti čia: https://www.klaipeda.lt/lt/naujienos/skelbimai/7656/parengtas-strateginio-veiklos-plano-projektas:1176

 

KPA inf.

Atgal į titulinį