Reklaminis skydelis
Partneriai
Asociacijos nariams
Prove your humanity: 7   +   4   =  
  2017-12-13 08:28

Gruodžio 11 d. Pramonininkai pakvietė į diskusiją apie investicinę miesto aplinką „Kur tas raudonas kilimas?“.

KPA prezidentas, VMG generalinis direktorius Viktoras Adomaitis, pasidalinęs patirtimi investuojant JAV ir Baltarusijoje, vylėsi, kad Lietuvoje ir Klaipėdoje pagaliau atsiras supratimas, kad dėl investicijų pritraukimo verta padaryti daugiau.  „Žiūrint į patriotiškus jausmus, aišku, kad norisi investuoti tik Lietuvoje, bet esame priversti investuoti kitur, kur geresnės sąlygos, patrauklesni pasiūlymai. Tai verčia mus daryti konkurencinė kova,“ – kalbėjo V.Adomaitis.

Klaipėdos LEZ valdymo bendrovės generalinis direktorius Eimantas Kiudulas akcentavo, kad šios zonos pavyzdys rodo, jog vienas valstybės investuotas euras duoda 3-5 eurus grąžos.
Kad miestas pradėtų augti, būtinos kelios sąlygos, iš jų svarbiausia – kvalifikuota darbo jėga. VšĮ „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Manto Katino duomenimis, pakankamai gamybos pramonei būtinų specialistų dabar gali pasiūlyti tik Vilniaus ir Kauno apskritys. Tai yra prioritetas numeris vienas, ką turi padaryti Klaipėda. Čia jau nuo mokyklų reikia pradėti – nebereikia inkilėlių kalti, o su robotika užsiimti. Klaipėda yra fantastiško grožio, patogus gyventi miestas. Modernių biurų yra, LEZ turi žemės, bet dėl talentų situacija dramatiška. Reikia IT, startuolių, kad nedominuotų vien pramonė ir jaunimas turėtų galimybę pasirinkti. Raktas į ateitį – stiprus universitetas. Norint ką nors pakeisti reikia labai drąsių intervencinių sprendimų“, – akcentavo M.Katinas.

Apie Klaipėdos galimybes ir problemas siekiant investicijų diskutavo Savivaldybės, Klaipėdos LEZ, Investuok Lietuvoje vadovai, LR Seimo nariai, verslininkai.

Daugiau apie diskusiją: http://www.atviraklaipeda.lt/2017/12/12/ar-klaipeda-nuties-raudona-kilima-investicijoms/

Atgal į titulinį