Reklaminis skydelis
Partneriai
Asociacijos nariams
  2013-06-19 09:56

Klaipėdos pramonininkų iniciatyva – padovanoti miestui neįprastą dovaną, virsta kūnu. Su mecenatų pagalba M.Mažvydo alėjos akmeniniai suoliukai jau puošiasi šiltais meniškais akcentais.

Pirmoji dovana – trijų suoliukų kompozicija „Šachmatai“ buvo atidengta birželio 21 d. (penktadienį) 12 val. M.Mažvydo alėjos ir Ligoninės g. sankryžoje.  

 „Džiaugiamės, kad KPA idėja pradedama įgyvendinti. Dar šiais metais su mecenatų pagalba apie 25 suoliukai pasipuoš meniškais akcentais. Visi jie turės medinę dalį, ant kurios bus malonu sėdėti. Tikimės, kad klaipėdiečiai džiaugsis ir saugos juos…“ – sako KPA prezidentas Rimantas Taraškevičius.

 Specialiai Klaipėdos pramonininkų asociacijai dailininko Gintauto Jonkaus sukurta kompozicija „Šachmatai“ – bendravimą, bendradarbiavimą ir strateginį mastymą simbolizuojantis kūrinys, turintis ir praktinę paskirtį. Tikimąsi, kad galimybe turiningai praleisti laisvalaikį prie šachmatų lentos gryname ore pasinaudos ir vaikai, ir senjorai.                    

2012 m. į Klaipėdos pramonininkų asociacijos kvietimą siūlyti idėjas, kaip papuošti M.Mažvydo alėjos elementus-suoliukus atsiliepė 19 menininkų, kurie pasiūlė 27 idėjas.           

Komisija išrinko 10 originaliausių. Daugiausiai balų surinko dailininko skulptoriaus Gintauto Jonkaus kūriniai.

 Kiti meniniai akcentai atsiras iki rudens:

– UAB „Mars Lietuva“ šuniukas atbėgs į alėją liepos 18 d.;

– Rimanto Ulevičiaus paramos ir labdaros fondo „Saulėtas suoliukas“ su saulės laikrodžiu bus atidengtas liepos 6 d. (autorius – Romualdas Martinkus);

– Rugpjūčio mėn. turėtų ant vieno iš suoliukų prisėsti Klaudijaus Pūdymo „Mergaitė“, kurią finansuoja Vakarų medienos grupė;

– Balsio menų gimnazijos kolektyvas dovanos alėjai suoliuką – „Raktą į meno pasaulį“  rugsėjo mėn. (autorius – Gintautas Jonkus);

– Dar 20 suoliukų iki rudens pasipuoš banguotomis kietmedžio dangomis vienos iš užsienio kapitalo įmonių iniciatyva. (autorių grupė – Vilniaus dailės akademijos Meninio dizaino katedros studentai: Martynas Lapas, Kristina Servaitė, Liudas Barkauskas, Artūras Belikovas).

Atgal į titulinį