Reklaminis skydelis
Partneriai
Asociacijos nariams
Prove your humanity: 3   +   10   =  
  2014-02-27 11:54

Klaipėdos miesto savivaldybės specialistai tikina, kad supaprastintos planavimo procedūros pasitarnaus norintiems statyti, tačiau didins biurokratinį aparatą.

Vasario 26 d. susitikime su KPA įmonių vadovais dalyvavę Savivaldybės Urbanistinės plėtros departamento specialistai pristatė svarbiausius įstatymų pokyčius ir patikino, kad yra pasiruošę vykdyti naujas įstatymines pataisas: trumpinti derinimo terminus, paprastinti derinimo procedūras, dalį funkcijų iš politikų peduodant administracijos direktoriui.

Pramonės įmonių vadovai domėjosi, ką reiškia įstatyme minima sąvoka „viešasis interesas“.

„Ar neatsitiks taip, kad svarbių statybų kliuviniu galės tapti pvz. už pusės kilometro gyvenantys kaimynai“ – klausė KJKK „Bega“ gen. direktorius Aloyzas Kuzmarskis. Architektūros ir miesto planavimo skyriaus vedėjas Almantas Mureika patikino, kad viešojo intereso sąvoka įstatyme detalizuota, bet kiekvienu konkrečiu atveju, jeigu kils ginčų dėl gretimybių, bus sprendžiama atskirai.

Į klausimą, ar nebus taip, kad administracijos vadovai planų derinimo klausimus norės diskutuoti ir su politikais, o šie procesai vėl prailgins terminus, Urbanistinės plėtros departamento direktorius Kastytis Macijauskas atsakė, kad visa atsakomybė perkelta administracijos direktorei J.Simonavičiūtei. Ji ir spręs, su kuo derinti konkretų klausimą. Tačiau svarbiausia, kad įstatymu numatytas derinimo terminas nebūtų pažeistas.

„Įtatymas pakeistas statytojų naudai, tačiau tai nereiškia, kad nekils klausimų ir problemų jį vykdant. Tikiuosi, kad abipusis pasitikėjimas padės susikalbėti ir rasti geriausią sprendimą“ – vylėsi KPA prezidentas Rimantas Taraškevičius.

Diskusijoje taip pat dalyvavo Urbanistikos skyriaus vedėja Mantė Černiūtė-Amšiejienė, Statybos leidimų ir statinių priežiūros vedėjas Gediminas Pocius.  

 

Posėdyje taip pat kalbėta apie situaciją miesto darbo rinkoje,  kurias pristatė Klaipėdos darbo biržos Klaipėdos skyriaus vedėjas Virginijus Andriušis.

Darbo biržos pranešimas – 2014-02-26 Darbo birza

Atgal į titulinį