Reklaminis skydelis
Partneriai
Asociacijos nariams
  2017-10-19 07:21

Vasarą maršrutu Klaipėda – Nida kursuojantis AB „Smiltynės perkėla“ greitaeigis laivas „Smiltynė“ šaltuoju sezonu įdarbintas Belgijoje. Katamaranas plukdo keleivius Šeldės upe Antverpene.

Bendrovė pasiūlymą išnuomoti laivą sulaukė iš Belgijos kompanijos „Aqualiner B. V.“, kuri vasarą Antverpene ėmėsi organizuoti vandens autobusų maršrutą Šeldės upe. Viešojo transporto vandeniu idėja taip pasiteisino, kad bendrovė nutarė įdarbinti daugiau laivų. Kadangi nauji laivai Belgijos kompanijai bus pristatyti tik kitų metų vasaros sezonui, kompanija nusprendė laivus išsinuomoti.

Belgai apie galimybę išsinuomoti „Smiltynės perkėlos“ katamaraną sužinojo iš Tarptautinės viešojo transporto asociacijos UITP, vienijančios per 1.300 narių iš 90 šalių visuose žemynuose. Ši asociacija, kurios nare „Smiltynės perkėla“ yra nuo 2015 m., nagrinėja įvairius aspektus, susijusius su miesto, priemiesčio, tolimuoju ir tarptautiniu, vandens keleiviniu transportu, skatina viešojo transporto progresą, teikia siūlymus, kaip geriau panaudoti jo potencialą.

Laivo nuomos sutartis su „Aqualiner B. V.“ pasirašyta pusės metų laikotarpiui. Iš Klaipėdos katamaranas „Smiltynė“ nuplukdytas į Roterdamo uostą. Iš ten vandens kanalais laivas pasiekė darbo vietą Atverpene.

„Smiltynės perkėlos“ katamaranas išnuomotas iki kitų metų balandžio 15 d., tada bus pargabentas atgal į Klaipėdą ir nuo gegužės pradžios vėl plukdys keleivius iš Klaipėdos į Nidą.

Atgal į titulinį