Reklaminis skydelis
Partneriai
Asociacijos nariams
  2020-02-07 12:23

Aplinkosauga, darni miesto ir uosto plėtra, spūstyse dūstantis miestas, viešosios miesto erdvės, į rajoną išsikeliantys miesto gyventojai ir nuolat atidedamas klaipėdiečiams patrauklių teritorijų vystymas, miesto stadiono statybos ir kiti aktualūs klausimai aptarti Klaipėdos pramonininkų asociacijos (KPA) susitikime su Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriumi Gintaru Neniškiu ir Strateginio planavimo skyriaus vedėja Indrė Buteniene.

Vasario 6 d. vykusio susitikimo metu G.Neniškis KPA nariams pristatė Uostamiesčio savivaldybė parengtą Klaipėdos savivaldybės 2020–2022 m. strateginio veiklos plano projektą, kuris jau svarstomas visuomenėje ir jau šį mėnesį turėtų būti tvirtinamas miesto tarybos posėdyje.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis teigė, kad savivaldybė turi 12 prioritetinių sričių, į kurias orientuojasi kurdama strategijas. Tai aplinkosauga, darni uosto ir miesto plėtra, modernios infrastruktūros vystymas, senamiesčio atgaivinimas ir kt. Mieste numatyta nemažai nuveikti, tačiau pirmiausia norima užbaigti jau pradėtus projektus, kad būtų spėta įsisavinti jau skirtas ar numatytas lėšas.

Verslininkai domėjosi miesto santykiais su uostu, su Klaipėdos rajono valdžia, klausė, kodėl iš vis atidedamas Medelyno kvartalo projektas, kuris sulaikytų klaipėdiečius mieste, užuot dėl privačios namų valdos išsikraustant kitapus plento, pasigedo iš strateginių planų dingusio regioninio stadiono, išsakė nuogąstavimus ketinimų įrengti tik laikiną, o ne nuolatinį kelią per Lypkių gyvenvietę, kėlė kitus aktualius klausimus.

G.Neniškis teigė, kad pirmiausia norima užbaigti jau pradėtus darbus. Pasak jo, mieste nebaigtų projektų – už 100 mln. eurų.

Klaipėdos miesto strateginio veiklos plano programoms iš visų finansavimo šaltinių įgyvendinti vien šiais metais reikia per 274 mln. eurų, iš jų savivaldybės biudžetas su paskolomis sudarys per 222 mln. eurų. Viskam nepakanka lėšų.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Strateginio planavimo skyriaus vedėja Indrė Butenienė teigė, kad pagal tvarius miesto urbanizacijos principus, pačiame mieste dar yra laisvų plotų statyboms, tad pirma reikia užstatyti juos, o tik tada plėstis į naujas teritorijas, tokias, kaip Medelyno kvartalas.

G.Neniškis padėkojo verslo organizacijoms, kurios padeda miestui įgyvendinti svarbius projektus ne tik dalyvaudamos diskusijose, teikdamos pasiūlymus, bet pačios prisidėdamos juos įgyvendinant.

KPA inf.

Atgal į titulinį