Reklaminis skydelis
Partneriai
Asociacijos nariams
Prove your humanity: 6   +   10   =  
  2021-02-24 13:32

Tarptautinė investicinė VMG grupė pradeda vystyti žaliosios energetikos kryptį. Pirmuoju etapu, N. Akmenėje veikiančioje medienos drožlių plokščių gamykloje bus įrengta 5 tūkst. saulės elektros modulių. Projektą ketinama užbaigti iki metų pabaigos. Investicijos į jį sieks beveik 900 tūkst. eurų.

Šį mėnesį dėl saulės elektros modulių įrengimo VMG grupė sudarė sutartį su energetikos įmone „Sinergija“. Modulių montavimo darbų pradžia Akmenės laisvojoje ekonominėje zonoje numatoma vasaros pabaigoje.

Skaičiuojama, kad naujai sumontuoti saulės energijos šaltiniai per metus pagamins apie 2000 kilovatvalandžių energijos. Projektas dalinai įgyvendinamas su Lietuvos verslo paramos agentūra.

Anot VMG grupės generalinio direktoriaus Egidijaus Mockaus, investicijos į atsinaujinančios energetikos vystymą yra viena kompanijos strategijos krypčių.

„Mūsų gamybos ciklas yra imlus energijai. Todėl ilgalaikėje perspektyvoje telkiamės į tvarų išteklių naudojimą ir prioritetą skiriame atsinaujinantiems energijos ištekliams.  Be saulės, šiuo metu analizuojame ir vėjo energijos panaudojimo galimybes. Netolimoje ateityje iš atsinaujinančių energijos išteklių pagaminta energija planuojame aprūpinti ne tik naujai statomas, bet ir šiuo metu veikiančias mūsų kompanijai priklausančias gamyklas“ – sako E. Mockus.

VMG grupė Akmenės laisvojoje ekonominėje zonoje praėjusių metų rugsėjį atidarė vieną galingiausių Europoje medienos drožlių plokščių gamyklų. Į ją investuota 146 mln. eurų ir sukurtos 140 naujų darbo vietų. Tai didžiausia plyno lauko investicija Lietuvos istorijoje.

VMG grupę sudaro 25 įmonės, jose dirba virš 5 tūkst. darbuotojų. Daugiau nei 90 proc. grupės produkcijos eksportuojama į 40 pasaulio šalių.

2019 m. asociacija „Investors‘ Forum“ VMG grupei skyrė metų investuotojo titulą – grupė įvertinta už investicinio klimato gerinimą, tvarios verslo aplinkos šalyje kūrimą.

 

Gerda Šešplaukytė, VMG grupė, M +370 653 33016, gerda.sesplaukyte@vmg.eu

Atgal į titulinį